Vstavaná skriňa pre muža má svoje pravidlá: Ako ju najlepšie vyskladať?

Dávno sú preč časy, kedy mal muž v skrini vyhradených pár vešiakov a dve dlhé police na tričká. Moderný muž potrebuje skriňu, ktorá je prehľadná, komfortná a poskytuje úložný priestor nielen pre oblečenie, ale i pre množstvo doplnkov a športového vybavenia. Dnes už nie je ničím netradičným, ak je byt zariadený presne podľa predstáv majiteľa – muža, ktorý vie, čo potrebuje a ktorý hľadá dokonalú funkčnosť a praktickosť. Vstavaná skriňa je svojimi rozmermi a nadštandardným vnútorným objemom pre mužov ako stvorená.

Rozhoduje výška prvkov a hĺbka skrine
Prvým krokom je výber správnej miestnosti a dostatočne veľkého priestoru na vstavanú skriňu. Najlepšie, ak má skriňa po obidvoch stranách steny a siaha od podlahy až po strop. O tom, či to bude spáľňa, pracovňa alebo chodba, rozhodujete vy. Svojim zákazníkom odporúčame umiestniť skriňu tam, kde je dostatok priestoru nielen na solídnu hĺbku samotnej skrine, ale aj na manipulačný voľný priestor pred ňou.

V pripade skrine pre muža uvažujte o hĺbke minimálne 60 cm, keďže pánske bundy a saká sú v ramenách širšie. Nechcete predsa, aby sa vám oblečenie zasekávalo o dvere alebo krčilo. Vodiace lišty pre posuvné dvere zaberú ďalších 10 cm. Aby sa väčšie predmety dali zo skrine jednoducho vyberať a nakladať, budete potrebovať uličku o šírke minimálne 70 – 80 cm. Skriňa umiestnená na chodbe by mala počítať s voľným priestorom o šírke aspoň 90 cm s ohľadom na prípadne presuny nábytkov cez chodbu.

Pri navrhovaní vstavanej skrine máte možnosť rozhodnúť aj o výške závesných prvkov a hlavných odkladacích políc. Pre muža vyššieho ako 180 cm je veľmi praktické, ak sa nemusí k základným prvkom oblečenia zohýbať, ale má ich uložené v zornom poli očí.

Uvažujte sezónne a prakticky
Najlepšia skriňa pre muža je taká, ktorá má svoj systém. Svojim klientom preto odporúčame, aby časť vstavanej skrine vyhradili na oblečenie a doplnky, ktoré používajú pravidelne. Okrem priestranných políc sú veľmi obľúbené aj zásuvkové systémy – akoby “integrované komody”, kde svoje miesto nájdu kravaty, opasky, ponožky i spodné prádlo.

Zvyšok skrine – predovšetkým horné časti a jeden bočný diel – vyhraďte pre sezónne predmety. Môže to byť turistická alebo športová výbava – karimatky, spacáky, lyže, snowboard, udice, …

Je vhodné, ak obuv a vrchné diely oblečenia (bundy, kabáty, iné zvrchníky) skladujete oddelene od bielizne, ktorá prichádza priamo do kontaktu s kožou. Vrchné oblečenie totiž neperiete tak často a nesie na sebe i nečistoty z vonkajšieho prostredia.

Zabudnite na neporiadok a objavte skrytý potenciál
Prepadne vás vždy panika pri neočakávanej návšteve? So vstavanou skriňou od tiptopskrine.sk budete mať navyše aj tip-top poriadok. Primerané úložné priestory ukryjú všetko dôležité a zachovajú čistú elegantnú líniu i v rýdzo pánskom byte. Navyše, skriňu vám vieme navrhnúť tak, aby sa v nej našlo miesto i pre televízor s väčšou uhlopriečkou. Takže už žiadne nevzhľadné káble po spálni, ani rušivé prvky.

Štýlové povrchové úpravy pre moderného muža

Aký je interiér vašej domácnosti? Tradičný s teplými drevitými prvkami alebo moderný v chladnom kovovo-lesklom dizajne? Už viac nemusíte pátrať po skriniach, ktoré do vašich priestorov zapasujú a hľadať najvýhodnejšie kombinácie či cenové akcie. So vstavanou skriňou od nás máte na výber desiatky drevených dekorov, doplnené o štýlové lakobely a zrkadlá, ktoré opticky rozšíria priestor. Myslíme aj na jednoduchosť údržby, preto ako klasické, tak i moderné povrchové prevedenia sa veľmi ľahko udržujú v čistote.

Pohodlie a komfort za priaznivú cenu
Ponúkame vám rôzne komponenty a moderné prevedenia, ktoré vám uľahčia organizáciu, vnútorné členenie a prehľadnosť vstavanej skrine. Samozrejmosťou je i poradenstvo s ohľadom na priestorové podmienky, vašu výšku a špecifické požiadavky. Naše viac ako 10 ročné skúsenosti s prácou s kvalitnými materiálmi, bezplatná vizualizácia a cenová ponuka presvedčili už množstvo spokojných klientov.

Vaša spokojnosť so vstavanou skriňou a jej komfortné používanie je v tiptopskrine.sk na prvom mieste.

Neváhajte a ozvite sa nám. Grafický návrh a cenová ponuka je vyhotovená bezplatne!