Vstavaná skriňa do detskej izby? O týchto krokoch sa oplatí premýšľať

Zariaďovanie detskej izby sa v priebehu rokov nevyhne zmenám, a tak ako rastú deti, narastajú aj ich priestorové požiadavky a množstvo oblečenia a doplnkov. Vstavaná skriňa do detskej izby je výborným spôsobom ako využiť priestor detskej izby na maximum a ako sa vyhnúť hromadiacim skriniam, komodám či policiam. Každý rodič ocení, ak sa neporiadok v izbe stihne za pár minút schovať za praktické posuvné dvere, ktoré ukryjú skutočne čokoľvek. Ako správne navrhnúť vstavanú skriňu, aby pokryla potreby dieťaťa a pre rodičov bola praktickou?

Vek dieťaťa

Ak sa rozhodnete pre vstavanú skriňu, zohľadnite vek svojho dieťaťa. Iné nároky na uskladnenie oblečenia má batoľa, ktoré potrebuje predovšetkým police, na ktorých sa rýchlo zorientuje rodič, a iné žiak na druhom stupni základnej školy, ktorý si svoju skriňu dokáže “zmanažovať” sám a preto sú obľúbenejšou voľbou praktické vešiaky a zásuvky. Svojim klientom odporúčame voľbu neutrálnych materiálov a dekorov, ku ktorým jednoducho doladia posteľ, študentský stôl či regále s hračkami a knihami. V detskej izbe sa má dieťa cítiť pohodlne, preto je dôležité, aby použitá farebnosť na dverách skríň nepôsobilo rušivo alebo príliš tmavo.

Pri správnom rozvrhnutí vstavanej skrine stačí raz za niekoľko rokov vymeniť posuvné dvere za iný dekor a farebnosť nábytku, stien a doplnkov skombinujete presne tak, ako sa vám páči. Za pomerne nízku cenu tak môžete vytvoriť na pohľad novú skriňu.

Ako využiť vnútorné členenie na maximum?
Máte priestor – chcete peknú veľkú skriňu.Väčšina zákazníkov síce vie, čo by do vstavanej skrine chceli uskladniť, no potrebujú poradiť s tým, ako optimálne rozvrhnúť členenie skrine, aby pokryli potreby budúceho “používateľa”.

Čo potrebujú deti? Ideálna hĺbka vstavanej skrine pre deti má 55 – 60 cm s ohľadom na to, že ju budú využívať niekoľko rokov. Priestor na dlhé a krátke vešanie je doplnený viacerými zásuvkami v spodnej časti, aby k nim mali prístup aj deti a dokázali si svoje veci bez problémov vybrať. Obľúbenou súčasťou sú vstavané regále s policami, ktoré slúžia aj na uskladnenie boxov s hračkami. Horná časť, ktorá je menej dostupná, sa hodí na odloženie sezónnych vecí a športového vybavenia.

Ak potrebujete poradiť o vnútornom členení, v tiptopskrine.sk vám radi vytvoríme bezplatnú vizualizáciu.

Potrebujem bezpečnú skriňu

Požiadavka každého rodiča, ktorý to so vstavanou skriňou myslí vážne, je bezpečnosť jej prvkov. Samotné nosné prvky skrine su pevné fixované o stenu a všetky variabilné prvky vo vnútri je tiež možné upevniť na fix. To znamená, že neriskujete žiadne vysunutie políc, obľúbený ložiskový výsuv zásuviek je prispôsobený tak, aby ste do zásuviek mohli vkladať aj väčšie predmety bez rizika vypadnutia zásuvky. Nehrozí teda žiadne prevrhnutie voľnej stojacej komody, čoho sa mnohí rodičia obávajú, ani uvoľnenie závesných prvkov pri ťahaní oblečenia, na čo sú “expertmi” najmä menšie deti. A na záver dvere – objemné posuvné dvere by mali byť presne osadené vo svojich koľajách, z bezpečných odolných materiálov a ukončené kvalitne opracovanou oblou hranou.

Vstavaná skriňa vs. voľne stojaca skriňa v detskej izbe

Výber detského nábytku na našom trhu je široký a rozmanitý. Pre vstavanú skriňu však hovorí hneď niekoľko pozitív:
– Výborne využijete aj netradičný priestor – a to od stropu po podlahu.
– Posuvné dvere je možné meniť podľa veku dieťaťa alebo pri opotrebovaní
– Do vstavanej skrine sa zmestí nielen oblečenie, ale i sezónne vybavenie, hračky a dokonca i menší televízor. Navyše rýchlo ukryje neporiadok.
– Priestor detskej izby nemusíte zapĺňať komodami – praktické zásuvky je možné navrhnúť v rámci vstavanej skrine.
– Ak sa vám povrchy drevotrieskových dosiek alebo lakovaných skiel zdajú málo “detské” – skúste ich oživiť obľúbenými nálepkami alebo bordúrami s detským motívom.
– So vstavanou skriňou ušetríte veľa energie pri maľovaní. Už žiadne premiestňovanie veľkých skríň a ich obsahu.

Rozmanité a pútavé prevedenie v tiptop kvalite
O tom, že vstavaná skriňa do detskej izby je dobrou voľbou,vieme my aj naši dlhoroční spokojní zákazníci. Pre svojich budúcich zákazníkov máme k dispozícii široký výber dekorov drevotrieskových dosiek, lakovaných skiel (lakobelov) i zrkadiel. Grafický návrh aj cenovú ponuku vytvárame bezplatne. Z množstva rozmanitých vzoriek materiálov si dokážete nakombinovať presne takú vstavanú skriňu, ktorá zapasuje do vašej predstavy o ideálnej detskej izbe.

Bezpečná a veľkorysá vstavaná skriňa od tiptopskrine.sk bude vytvárať ten pravý pocit harmónie, poriadku a útulnosti.

Neváhajte a ozvite sa nám. Grafický návrh a cenová ponuka je vyhotovená bezplatne!